Cadet – Mistrovství ČR 2006, Lipno

Letošní Mistrovství České republiky v lodní třídě Cadet se konalo na Lipenské nádrži ve dnech 6. – 9. července 2006. Asociace lodní třídy zařadila tento závod do Středoevropského poháru, a tak jsme se mohli těšit na zahraniční účast. Do závodu se přihlásilo 22 českých posádek, 5 maďarskýho posádek a 3 polské posádky.

Ve čtvrtek počasí bohužel závodníkům nepřálo a z několika pokusů se nepodařilo dokončit žádnou rozjížďku. Ve pátek se závodilo hned od desáté hodiny. Závodníci dokončili nonstop 4 rozjížďky. Sobotní den byl ve znamení stáčejícího se větru, ve kterém závodní komise pustila pouze 2 rozjížďky. V neděli se již pro slabý vítr nezávodilo.

Závodní pole jednoznačně ovládaly poslké posádky Rakocy – Frankowski a Giemza – Kozlowski následovány maďarskými Böröcz – Böröcz. První česká posádka Kořanová – Ptáčníková obsadila v absolutním pořadí 5. místo

Z Lodních sportů se nejlépe dařilo Šimonovi Seidlovi s Pavlem Kupským, kteří obsadili¨celkové 10. místo a v českém absolutním pořadí jim výsledky stačili „ pouze“ na bramborovou pozici. Nebýt dvou zaváhání z nichž pouze jedno mohlo být vzhledem k počtu 6 ujetých rozjížděk škrtnuto, mohli jsme jistě v českém absolutním pořadí přivést medaili.

V kategorii mladších se dařilo naší posádce Ráčková – Matoušek, kteří v mezinárodním pořadí skončili na třetím místě a v českém pořadí si odvážejí titul vícemistrů republiky v této kategorii. V českém pořadí mladších se ještě blýskli Václav Huk s Filipem Clausem, kteří si dopluli pro bramboru v této kategorii.