Zpráva ze soustředění SCM ve Slovinsku za účasti Blanky Maršálkové

Soustředění SCM 29er

Ve slovinské Portoroži v klubu Pirat, proběhlo týdenní soustředění lodní třídy 29er Sportovního centra mládeže. První akce na úvod sezóny se zúčastnily tři posádky (jedna pro nemoc odřekla). Úvod byl velmi větrný a tak nebyla nouze o četná převržení. Postupně se ale podmínky změnily a posádky tak mohli vyzkoušet střední i slabý vítr.

Velmi dobře si vedl tým Václav Brabec a Ota Dvořák, kteří zapracovali zejména na technice manévrů. Rozjezdil se také Šimon Mareček a Jan Svoboda. Tato posádka ale nakonec odjela ještě před posledním dnem. Bylo to z důvodů onemocnění kormidelníka, který si přivezl nachlazení již na soustředění. Poslední posádkou byla Sára Tkadlecová, která po přechodu z Cadeta zažila velkou skifovou premiéru, a Blanka Maršálková, která přešla z postu kormidelnice na kosatku. Tato posádka projevila velkou bojovnost a neodradilo ji ani 48 převržení. Zaznamenala velký výkonnostní vzestup a dobrou rychlost zejména ve středním větru.
Všem účastníkům patří pochvala za dobré nasazení. Těším se na další společné soustředění na Lago di Garda, které bude zakončeno mezinárodním závodem.

David Křížek – trenér SCM 29er

ktkBB