M.B. Keramika Pálavská regata 2016

Autor: Jean-Baptiste Janča

Pálavskou jsem letos jel na standartu po 1., protože minulý rok jsem během pálavské měl maturitu a před 2ma roky jsem jel na radiálu a byl jsem na 3.místě. Letos byl výsledek stejný, jak v roce 2014 tj.3.místo.

Na regatu jsem odjel v pátek v brzkých hodinách, protože regata začala již v pátek. Odjel jsem s výborným pocitem, protože předpověď ukazovala nádherné počasí pro jachting (slunce, teplo, vítr). V pátek jsem tedy přijel a vítr nikde, tak jsem si řekl, že je stále brzy, že to se ještě rozfouká, ale až do 13té hodiny nic, a tak jsme tradičně obsadili plac u „ zeleného kontejneru“ a šli si během čekání na vítr zahrát fotbal. Tentokrát to nešlo rozdělit jako obvykle na týmy laseristi a evropáři, a tak jsme to rozdělili na staří a mladí. Po fotbale jsme si všichni šli po svých a já se šel trošku vzdělávat a šel se učit. Po asi hodině začalo trošku foukat, a tak jsem se šel trošku najíst. Samozřejmě, že se šlo na vodu, a tak jsme jeli na vodu. Podmínky moc nepřály, ale hlavní rozhodčí dokázal odstartovat, a tak jsme jeli! Takže po 1.dni jsem byl s jednou rozjížďkou a hrozným startem, kde jsem během startu halzoval byl na 3.místě. Další den byl obdobný, jako pátek, ale začalo foukat trošku více a šli jsme na vodu. Vyzkoušeli jsme si několik startů, protože byl vítr velice nestálý a 1 rozjížďka byla zrušena. Nakonec po 2,5hod jsme odstartovali a jeli a mně se znova vůbec nepovedl start a byl jsem na posledním místě. Nakonec jsem díky, řekl bych chytré jízdě byl v cíly na 8.místě, naštěstí ‚škrtačka‘. Poté jsme jeli na pozdní oběd a na večer jsme znovu vyjeli na vodu, protože se vítr ustálil a zesílil. Naštěstí mi coach/děda poradil, jak bych měl startovat, tak jsem poslechl a konečně se mi startovalo dobře. Několik závodníků se převrátilo, dokonce i dobrých závodníků, ale já naštěstí ne. Nakonec jsem den ukončil s dalšími 3 dojezdy 2,4 a 4. Večer byla tombola, kde se vyhrávaly zajimavé ceny, dále bylo výborné jídlo a také výborné pití. Takže jsme šli všichni spokojení spát. Poslední den se už ani nejezdilo, protože vítr úplně zmizel, a tak se kolem poledne začalo balit a ve 13 hodin byl nástup. Nakonec jsem skončil na 3.místě, s kterým jsem spokojený, protože pro mé zdravotní problémy jsem se nemohl účastnit závodů ani soustředění a chodil jsem tedy aspoň trošku trénovat na brněnskou přehradu.